Dočasné uzavření Klubu Družba
⚠️⚒️ Město informuje o dočasném uzavření Klubu Družba.
Jak všichni víme, objekt Družby je dlouhodobě v problematickém stavu, k jeho zlepšení může dojít jen komplexní rekonstrukcí, která jej promění v moderní a důstojný kulturní prostor našeho města. Již nyní došlo v rámci přípravných kroků mimo jiné ke zpracování žádostí o dotace na tuto náročnou investiční akci, které by do rozpočtu města mohly k tomuto účelu přinést přibližně 25 milionů korun. A máme požádano o další dotaci.
Rekonstrukce si vyžádá řadu opatření, změn a prací. Ačkoliv původní představa z minulého volebního období počítala s jejich etapizací pro zajištění možnosti alespoň omezeného provozu, museli jsme se rozhodnout jinak. Po skončení zimní sezóny a následné kontrole objektu byl zjištěn výrazně zhoršený technický stav budovy, který již neumožňuje její bezpečné užívání. Vlivem náročných zimních podmínek totiž došlo k poškození střechy a zatékání do objektu, poruchám topného systému i k narušení některých stavebních konstrukcí. Z důvodu bezpečnosti návštěvníků i zaměstnanců jsme proto jako rada města rozhodli o uzavření objektu a tedy přerušení jeho provozu.
Tento krok je začátkem důležité etapy – přípravných prací na komplexní rekonstrukci Klubu Družba. Cílem města je připravit budoucnost tohoto významného místa tak, aby mohlo znovu sloužit veřejnosti jako moderní a bezpečné centrum kulturního a společenského života.
Co je nyní v plánu? V následujících týdnech budou probíhat nezbytná technická a zabezpečovací opatření. O dalším postupu a připravovaných krocích budeme veřejnost průběžně informovat.
Poslední slovo v této záležitosti bude mít samozřejmě zastupitelstvo města.
Děkujeme všem občanům za pochopení a trpělivost!
Jiří Štěpán
starosta